Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün önderliğinde kazanılan ve şanlı tarihimizin altın sayfalarından biri olan Büyük Taarruz Başkomutanlık Meydan Muharebesinin kazanıldığı tarihi simgeleyen 30 Ağustos Zafer Bayramının 96' ıncı yıl dönümünü, milletçe idrak etmenin mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, tüm imkânsızlıklara rağmen, Yüce Türk milletinin sarsılmaz azmi, güçlü iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır. 96 yıl önce kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temeller üzerine kurulmasını sağlamış, tarihi sayısız zaferle dolu olan aziz ve fedakâr milletimiz ve kahraman ordumuzun gücünü, tüm dünyaya göstermiştir.

Tarihimizin önemli dönüm noktalarından biri olan bu büyük zafer, asil milletine inanan ve güvenen Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün "Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla ıslanmadıkça terk olunamaz." emrini büyük bir azim, kararlılık ve fedakârlıkla yerine getiren Türk askerleri ve o askerleri yetiştiren ana-babaların topyekun verdiği bir mücadelenin sonucunda kazanılmış, şanlı bir kurtuluş bayramıdır.

Bu kutlu zafer, milletimizin her şartta ve kutsal saydığı değerlere zarar vererek istila etmek isteyen her düşmana karşı, mücadeleden yılmayacağının önemli bir örneğini teşkil etmektedir. Bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü ile bekası söz konusu olduğunda millet olarak tek ses ve tek yürek olduğunun göstergesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.
 
                                                                                                                                                                                                                                                                                Hüseyin AYDIN
                                                                                                                                                                                                                                                                                  Kaymakam V.
 
Türkiye Cumhuriyeti Göksun Kaymakamlığı
Tel:0344 714 49 49
Fax:0344 714 10 16
E-posta:goksun@icisleri.gov.tr